Zisk společnosti Nopek Vysoké Mýto zažil v loňském roce pokles

Společnost Nopek Vysoké Mýto je na českém trhu jednou z těch známějších značek. Vyrábí se zde asi 620 druhů pečiva a cukrářských produktů a v loňském roce se zde vyprodukovalo 12 741 tun čerstvých produktů. Firma zaměstnává okolo 360 zaměstnanců a vlastní 6 provozoven, ve kterých každý den pečou čerstvé pečivo, které je rozváženo na 2 200 odběrných míst. Samotné pekárny Nopek mají devět vlastních maloobchodních prodejen na Orlickoústecku, Svitavsku a Jičínsku. Jejich výrobky však znají i zákazníci z Pardubického, Královéhradeckého, Jihomoravského a Olomouckého kraje. Zisk a tržby v roce 2021

V roce 2021 dosáhla společnost zisku po zdanění v hodnotě 2,9 milionu korun, což znamená podstatný pokles oproti roku 2020, kdy byl zisk 7,5 milionů korun. Pokles zisku byl zapříčiněn podstatným navýšením materiálových, energetických a mzdových nákladů a k lepšímu výsledku nepomohl tedy ani nárůst výroby mraženého pečiva, který zvedl tržby meziročně o 6,1 procent.

Jak společnost na pokles reaguje?

Společnost se snaží pokles zisků vyvážit zvýšením cen a především také změnou skladby výrobků. Dražší pečivo a zákusky totiž nejdou nyní tolik na odbyt a zákazníci se uchylují k běžnému pečivu.

Autor: redakce

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info