Souhrn událostí uplynulého dne 15.12.2022
16.12.2022 | Agris
Novela zákona o rostlinolékařské péči z pohledu přípravků na ochranu rostlin
Novela rostlinolékařského zákona přinese od 1. července 2023 změny v označování přípravků na ochranu rostlin, procesu vzájemného povolování, ale i povinnosti elektronické evidence používání přípravků a další. Cílem novely je především zabránit falšování přípravků a zlepšit jejich dostupnost.
Chovatelé by měli v období mrazů sledovat životní podmínky zvířat
Chovatelé by měli v období nízkých teplot věnovat pozornost životním podmínkám hospodářských zvířat i domácích mazlíčků. Státní veterinární správa v tiskové zprávě upozornila na to, že například slepicím mohou omrznout hřebínky.
Sklizeň obilí v Rusku je podle ministra zemědělství letos rekordní
Rusko v letošním roce sklidilo rekordních 159 milionů tun obilí, řekl při vystoupení v ruském parlamentu ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. Údaj pravděpodobně zahrnuje také obilí z ukrajinských území anektovaných Ruskem. Ukrajina opakovaně obvinila Rusko z rozsáhlých krádeží obilí, informovala agentura DPA.
Stop prodeji živých kaprů i pyrotechnice. Obchodníci přebírají zodpovědnost
Společnosti si čím dál častěji uvědomují, že jejich podnikání má vliv na společnost i životní prostředí a přebírají odpovědnost. Před Vánoci se tak někteří obchodníci rozhodli připojit k ochraně zvířat a ukončili prodej zábavní pyrotechniky či živých kaprů před vlastními prodejnami.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní 26.-28.6.2026 (29.06.2026)
- Potvrzený případ vztekliny v Itálii upozorňuje na rizika spojená s dovozem zvířat ze zemí mimo EU (28.06.2026)
- Kdo má pod palcem dotace a čím jsou čeští zemědělci v Evropě unikátní? (27.06.2026)
- Limousinská aukce u Klemmových i s českými zvířaty (26.06.2026)
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)

Tweet



