Souhrn událostí uplynulého dne – 3.1. 2023

Vinaři z Česka získali loni na mezinárodních soutěžích rekordních 1292 medailí

Vinaři z České republiky v průběhu roku 2022 získali na zahraničních mezinárodních soutěžích 1292 medailí, což je nejvíc v historii. Bylo mezi nimi mimo jiné osm platinových medailí, 44 velkých zlatých, 501 zlatých, 562 stříbrných a 166 bronzových medailí.

Heineken ČR v roce 2021 více než zdvojnásobil zisk, přijde o tržby z Ruska

Pivovarnická skupina Heineken ČR v roce 2021 meziročně zvýšila zisk o 113 procent na 244,4 milionu Kč. Prodeje produktů na českém trhu klesly. Tržby společnosti meziročně klesly o 3,4 procenta na 3,14 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Drůbežářská unie: Kvůli ptačí chřipce zatím nehrozí nedostatek vajec

Kvůli nákaze ptačí chřipky ve velkochovu na Tachovsku se zlikviduje méně než pět procent ze zhruba pěti milionů slepic v Česku. ČTK to řekla předsedkyně Českomoravské drůbežářská unie Gabriela Dlouhá. Na množství vajec na trhu ani ceně by se to zatím projevit nemělo.

I letos pomohou vesnickým obchodům dotace. Některé přesto chtějí skončit

Kraje rozdělí dotace z programu Obchůdek prodejnám v menších obcích. Každý region má nárok až na čtyři miliony korun. Peníze mohou provozovatelé využít na mzdy prodavačů, nájem za objekt, poplatky za energie nebo platební terminál. Přesto mnohdy nestačí a prodejny končí.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info