Souhrn událostí uplynulého dne 27.6.2023
28.06.2023 | Agris
Podle aktuální mapy Evropské bioplynové asociace (EBA) a Gas Infrastructure Europe (GIE) se za poslední dva roky zvýšil počet nových výroben biometanu v Evropě o rekordních 30 %.
Klecových chovů je v ČR stále 58 procent, přestavba vyjde na tři miliardy korun
V Česku je stále 58 procent nosnic v klecových chovech drůbeže, které musí skončit do roku 2027. Přestavba bude podle odhadu Českomoravské drůbežářské unie stát tři miliardy korun. Od roku 2017 se podíl nosnic v alternativních typech ustájení zvýšil z 16 procent na 42 procent, uvedla Agrární komora ČR.
Odra přišla od loňského hromadného úhynu o polovinu ryb
Odra přišla od hromadného úhynu před téměř rokem o více než polovinu ryb. Nejhorší je situace na středním toku řeky, která tvoří velkou část hranice mezi Německem a Polskem. S odvoláním na výsledky měření německých vědců to dnes uvedla agentura DPA. Podle ní panují obavy, že se ekologická katastrofa bude letos opakovat.
Světoví experti na ochranu přírody v Krkonoších a Jizerských horách
Experti z chráněných území celého světa se tento týden sejdou v Krkonošském národním parku a chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Navštíví světově unikátní krkonošskou tundru a také Jizerskohorské bučiny, které jsou pro svou výjimečnost součástí Světového dědictví UNESCO.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 8. 6. 2026 (09.06.2026)
- Vědci vyvinuli novou metodu detekce mikroplastů v zemědělské produkci (08.06.2026)
- O vinici v Hněvkovicích, jednu z mála na Vysočině, pečuje neurolog Stránský (08.06.2026)
- V zámeckém pivovaru v Jindřichově Hradci se znovu začalo vařit pivo, nese název Jindra (08.06.2026)
- Evropskou soutěž vlašáků ovládla vína z Mikulovska. Která vinařství uspěla? (08.06.2026)
- Polička na Svitavsku přeměňuje zemědělský areál na výrobnu dřeva a kompostárnu (08.06.2026)
- Špagety s cukrem a kečupem z banánů? Na Filipínách je zbožňují miliony lidí (08.06.2026)
- Majitelé psů budou muset od července povinně registrovat psy do evidence (08.06.2026)
- Okamura znovu straší Bruselem. Tentokrát jde o pivo (08.06.2026)

Tweet



