Souhrn událostí uplynulého dne – 25.9. 2023

MZe chce rozdělit 243 milionů korun producentům ovoce, zeleniny, chmele a mléka

Ministerstvo zemědělství chce částkou 243 milionů korun podpořit pěstitele ovoce, zeleniny, chmele a producenty mléka. Právě to jsou podle úřadu odvětví, která jsou v důsledku války na Ukrajině nejvíce zasažena narušením trhu a která se potýkají s výrazným zvýšením cen energií, krmiv nebo hnojiv.

Ukrajina může vyvážet své obilí přes Polsko tam, kde je potřeba, řekl Duda

Ukrajina může vyvážet své obilí přes polské území do dalších států, ve kterých je ho potřeba. Řekl to včera v rozhovoru s televizí TVP 1 polský prezident Andrzej Duda. Zároveň podpořil rozhodnutí polské vlády prodloužit zákaz dovozu obilí z Ukrajiny na polský trh.

Pozemkové úpravy jsou ve prospěch všech, snížení jejich financování je nepřijatelné

Na kulatém stole „Krajinné prvky“, který pořádal Parlament ČR, tento týden zazněla z úst ústředního ředitele Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Martina Vrby informace, že na rok 2024 je z rozpočtu ministerstva zemědělství plánována alokace na provádění pozemkových úprav pouze ve výši 1,514 mld. Kč.

Stát dotuje biodiverzitu, ale hmyz by nechal posekat

Skoro dvě třetiny druhů živočichů, tři čtvrtiny druhů rostlin a bezmála 80 procent přírodních stanovišť je podle zprávy o životním prostředí Česka v nepříznivém stavu. V zemědělské krajině se od roku 1982 snížil počet ptáků o třetinu, lesních druhů ptáků je oproti témuž roku o 18 procent méně.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info