Souhrn událostí uplynulého dne 2.10.2023

Vývoj zdravotního stavu českých lesů

Zdravotní stav lesů se v České republice hodnotí již od roku 1986, a to na monitorovacích plochách, jež jsou součástí evropského Mezinárodního kooperativního programu sledování a vyhodnocování vlivu znečištění ovzduší na lesy (ICP Forests).

Byrokratická zátěž dopadá na zemědělce i po spuštění nového období společné zemědělské politiky

Pravidla nové společné zemědělské politiky EU (SZP) platí od začátku roku. Mezi její hlavní cíle patří produkce spojená s ochranou životního prostředí. Farmářům mají pomáhat i lépe zacílené přímé platby a intervence v oblasti rozvoje venkova.

Výrobce oříšků Alika loni zvýšil tržby o 10,8 pct na 441,7 milionu korun

Společnost Alika z Čelčic na Prostějovsku, která je předním tuzemským výrobcem pražených oříšků, sušeného ovoce a mrazem sušené zeleniny, v účetní roce 2022/2023 do konce letošního března zvýšila tržby o 10,8 procenta na 441,7 milionu korun z 398,5 milionu korun v roce předchozím.

Zákaz pesticidů dopadl na pěstitele cukrovky. Končí navzdory rekordním cenám

Evropští pěstitelé cukrové řepy od ní odchází, ačkoliv ceny cukru rostou na rekordní úroveň. Důvodem je rozhodnutí soudu EU, který zakázal členským státům schvalovat výjimky například právě pro pěstitele cukrové řepy, aby mohli používat osiva ošetřené neonikotinoidy.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info