Souhrn událostí uplynulého dne – 30.10. 2023
31.10.2023 | Agris
Budvar hledá provozovatele pro Masné krámy a hotel Malý pivovar
Pivovar Budějovický Budvar hledá provozovatele pro budějovickou restaurací Masné krámy a hotel Malý pivovar. Ve výběrovém řízení na provoz Masných krámů je pět zájemců, s nimiž teď Budvar jedná, vybrat chce příští rok.
Rozhodnutí o zdanění tichého vína padne později. Do pracovní skupiny zamíří další podnikatelé
Rozhodnutí o zdanění tichého vína se prozatím odkládá. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČT řekl, že koalice tuto otázku do konce roku nejspíš vyřešit nestihne, čeká totiž na další analýzy. Do pracovní skupiny navíc zamíří i výrobci medoviny nebo cideru.
Země skupiny G7 vyzvaly ke zrušení omezení na dovoz japonských potravin
Skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 dnes vyzvala k okamžitému zrušení omezení souvisejících s dovozem japonských potravin. Po víkendovém zasedání v japonské Ósace to v prohlášení uvedli ministři obchodu zemí této skupiny.
Autonomní traktor i dron. Zemědělcům pomáhají moderní technologie
Lepší úrodu se snaží zemědělci zajistit i pomocí moderních technologií. O dotace na investice do zemědělských a potravinářských podniků je velký zájem. Farmáři a potravináři letos přihlásili přes pět tisíc projektů za více než třináct miliard.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Zpracovateli masa MP Krásno z Val. Meziříčí loni mírně klesly tržby, zisk stoupl (30.07.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 29.7. 2026 (30.07.2026)
- Evropu přiklopí tepelná kupole, opět přijdou rizikové čtyřicítky (29.07.2026)
- Varování spotřebitelům: Zjištění bakterií rodu Salmonella v instantních nudlích zn. REEVA (29.07.2026)

Tweet



