Souhrn událostí uplynulého dne - 28.11.2023

Česku se daří omezovat antibiotika v zemědělství, výzvou zůstává chov prasat

Odolnost vůči antibiotikům si ročně vyžádá tisíce lidských životů. Evropa se proto snaží omezovat používání antibiotik, a to jak v humánní medicíně, tak i v té veterinární. Alternativou pro zemědělce chovající hospodářská zvířata jsou vakcíny, na které mohou získat i dotaci.

Česká čokoláda Lidka ve světě opět zazářila, do Kutné Hory putují dvě medaile

Česká rodinná čokoládovna Lidka z Kutné Hory si připsala další úspěch v prestižní soutěži International Chocolate Awards, ze světového finále ve Florencii si v kategorii ochucených tmavých čokolád odvezla dvě stříbrné medaile.

Ryby z našich řek bych raději nejedl, říká vědec

Tomáš Cajthaml vystudoval analytickou chemii. Už během studií ale pátral po hlubším smyslu svého oboru, který se zabývá složením a strukturou hmoty. Shoda náhod jej nakonec přivedla k ochraně životního prostředí, které se věnuje už více jak 25 let.

Stav lesů zasažených kůrovcovou kalamitou se v Pardubickém kraji místy lepší

Stav lesů zasažených suchem a kůrovcovou kalamitou se v Pardubickém kraji místy lepší. Dokumentují to snímky, které byly pořízeny při pěti rekognoskačních letech. Ukazují zlepšení situace u borovicových porostů na Holicku a Pardubicku, menší kůrovcová kola lze vidět na Přeloučsku.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info