Souhrn událostí uplynulého dne 9.1.2024
10.01.2024 | Agris
Současné mrazivé počasí bez sněhu může poškodit ozimou pšenici a řepku
Současné mrazivé počasí může v některých oblastech způsobit škody na klíčových ozimých plodinách, jimiž jsou pšenice a řepka.
Kyjev uvádí, že od srpna vyvezl z černomořských přístavů 15 milionů tun zboží
Ukrajina za posledních pět měsíců loňského roku vyvezla přes Černé moře téměř 15 milionů tun zboží, deset milionů z toho jsou zemědělské produkty. Podle agentury DPA to dnes uvedl místopředseda ukrajinské vlády Oleksandr Kubrakov.
Drahé pivo? Ceny plzně letí k 80 korunám. Může za to DPH, shodují se hostinští
Vyšší daň. Takový je hlavní důvod, kterým majitelé a provozovatelé českých a moravských hospod vysvětlují další zdražování piva. Někde tak už lidé za půl litru plzně zaplatí i 79 korun.
Agrární komora podpořila protesty německých zemědělců, přidaly se i odbory
Agrární komora ČR vyjádřila podporu německým zemědělcům, jejichž protest dnes zablokoval hraniční přechody s ČR. Protestují kvůli plánům německé vlády na škrty v zemědělské politice. Komora to dnes uvedla v tiskové zprávě, podle které protesty zvažují i čeští zemědělci.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Šéf WHO: Evropa se otepluje nejrychleji na Zemi, je třeba řešit dopady na zdraví (29.06.2026)
- Který výrobek přesvědčí porotu letos? Startuje soutěž Nejlepší biopotravina roku 2026 (29.06.2026)
- Sněmovní výbor se kvůli ředitelům KRNAP a ČIŽP mimořádně sejde 8. července. Opozice chce znát jejich profesní kompetence (29.06.2026)
- Karavanem do vinic. Velké Bílovice lákají vínem i habánským odkazem (29.06.2026)
- Přijdou silné bouřky a citelně se ochladí (29.06.2026)
- Extrémní vedra nadále trápila Německo, Polsko i Slovensko (29.06.2026)
- PŘEHLEDNĚ: Jak zapsat psa do nové centrální evidence (29.06.2026)

Tweet



