Poslanci navrhli zmínění zákazu stavby velkých center na nejlepší půdě
30.01.2024 | ČTK
Ve Sněmovně je ve hře možnost zmírnění navrhovaného zákazu výstavby velkých skladovacích a nákupních center na nejkvalitnější zemědělské půdě. Skupina koaličních poslanců z řad KDU-ČSL, STAN, Pirátů a TOP 09 podala k vládní novele o ochraně zemědělského půdního fondu pozměňovací návrh, který by připouštěl výjimky.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Jak budeme pečovat o českou přírodu v blízké budoucnosti? První návrh Národního plánu na obnovu přírody je nyní otevřený k připomínkám veřejnosti (24.04.2026)
- Zdražili a napsali k tomu sleva. Řetězce oprašují staré triky (24.04.2026)
- Značku Regionální potravina má v Plzeňském kraji dalších devět výrobků (24.04.2026)
- SZIF zveřejnil analýzy k dotacím Agrofertu, chce předejít spekulacím (24.04.2026)
- Státní veterinární správa zakazuje uvádět v ČR na trh více než 40 mléčných výživ pro kojence kvůli obsahu nebezpečného cereulidu (24.04.2026)
- Jarní mrazy ohrožují třešně, jabloně i brambory, na hodnocení dopadů je brzy (24.04.2026)

Tweet



