Souhrn událostí uplynulého dne 8.2.2024
09.02.2024 | Agris
Evropská komise žaluje šestici zemí, včetně Slovenska, kvůli směrnici o vodě
Evropská komise se rozhodla zažalovat Bulharsko, Irsko, Španělsko, Maltu, Portugalsko a Slovensko kvůli nedokončení revize jejich plánů týkajících se vodních toků, jak to vyžaduje směrnice o vodě, a rovněž jejich plánů týkajících se správy povodňových rizik, jak to vyžaduje směrnice o povodních.
Čeští výzkumníci vyvinuli kvalitní bezlepkovou bagetu
Pacienti s celiakií, pšeničnou alergií a intolerancí se dočkají kvalitního pečiva, na kterém si mohou pochutnat. Až dosud pro ně dostupný bezlepkový sortiment totiž nedosahoval kvality konvenčního pečiva.
Zemědělcům klesly zisky i o šedesát procent, vadí jim nízké výkupní ceny
Zemědělské obchodní družstvo Rataje hospodaří na 880 hektarech úrodné půdy na Hané. Loňský rok pro něho znamenal pokles zisku přibližně ze čtyř milionů korun na dva, ačkoliv úroda nebyla nejhorší. A letošní rok by mohl být ještě horší.
Světový fond na ochranu přírody představil doporučení pro udržitelné stravování
Způsob stravování lidí a výroby potravin způsobuje téměř 70 procent úbytku biologické rozmanitosti na celém světě a vytváří 30 procent celosvětových emisí skleníkových plynů, uvádí Světový fond na ochranu přírody (WWF). Organizace proto na představila doporučení pro zdravější a udržitelné stravování ve střední Evropě.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Který výrobek přesvědčí porotu letos? Startuje soutěž Nejlepší biopotravina roku 2026 (29.06.2026)
- Sněmovní výbor se kvůli ředitelům KRNAP a ČIŽP mimořádně sejde 8. července. Opozice chce znát jejich profesní kompetence (29.06.2026)
- Karavanem do vinic. Velké Bílovice lákají vínem i habánským odkazem (29.06.2026)
- Přijdou silné bouřky a citelně se ochladí (29.06.2026)
- Extrémní vedra nadále trápila Německo, Polsko i Slovensko (29.06.2026)
- PŘEHLEDNĚ: Jak zapsat psa do nové centrální evidence (29.06.2026)

Tweet



