Dort jako aligátor, voňavé burgery. V Děčíně soutěžili mladí kuchaři i cukráři

Mladí kuchaři, cukráři a číšníci z Děčína, Mostu, Ústí nad Labem nebo i z Prahy nebo slovenského Ružomberoku poměřili v pondělí 18. dubna své síly na 8. ročníku soutěže Gastro Labe. V děčínském nákupním centru Pivovar jich několik desítek soutěžilo ve třech disciplínách.

Vytvořit co nejvíce realistický dort, takové bylo zadání pro soutěžící cukráře. Na přehlídce jejich výtvorů tak byl vidět gramofon, několik kabelek nebo aligátor. Nejlépe si se zadáním podle porotců poradily Timea Červeňová a Iveta Žigová ze školy v Ružomberoku. Další místa pak patřila děčínským cukrářům Ivetě Mikové a Natálii Strnadové, Sáře Polákové a Julii Tarabové a Monice Neugebauerové s Klárou Trousilovou.

Kuchaři pak měli vytvořit a naservírovat hamburger, k jehož tvorbě se někteří postavili inovativně. Porotu nejvíce zaujaly výtvory Štěpána Čermáka a Matěje Váni ze školy v pražském Braníku, druzí skončili Lucie Mauermanová a David Škola z Lomnice nad Popelkou a třetí se umístili domácí Kateřina Moudrá a Viktor Jeništa. Další pozice pak patřily soutěžícím z Mostu, Teplic a Žatce.

V kategorii číšníků si pak vedla nejlépe Lenka Chybová z pořádající Střední školy řemesel a služeb Děčín, druhá skončila Kateřina Perriová z SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb Most a třetí Adéla Čapková z SŠPHaS Litoměřice.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info