Souhrn událostí uplynulého dne – 20.5. 2024

Dvacet let FADN v ČR – sítě, která přesnými resortními daty pomáhá rozvoji našeho zemědělství

Už 20 let funguje v České republice zemědělská účetní datová síť FADN, která poskytuje kvalitní data o hospodaření zemědělských podniků. FADN disponuje údaji, které jsou důležité pro ověřování správného nastavení zemědělské politiky.

Danone potvrdila odchod z ruského trhu, uvedla média

Francouzská potravinářská firma Danone završila prodej svých aktiv v Rusku a odchází z ruského trhu. Stalo se tak v třetím roce ruské války proti Ukrajině, napsal dnes server RBK-Ukrajina s odvoláním na prohlášení firmy. Z něj citovala i ruská agentura TASS.

Pivo je za 60 korun už i v menších městech, hospody zavírají

Průměrná cena čepované dvanáctky byla v dubnu v tuzemských restauracích 58,90 koruny, tedy o 5,60 Kč víc než před rokem. Vyplývá z dat provozovatele pokladních systémů Dotykačka. V Praze průměrná cena prolomila 70 korun. Celková spotřeba piva byla loni v Česku rekordně slabá, letos mohou pomoci sportovní události.

Zemědělství provází člověka tisíce let, je to základní činnost, říká Petr Foukal

Společnost NAVOS, a. s., se sídlem v Kroměříži poskytuje v návaznosti na své předchůdce služby zemědělské prvovýrobě již více než 100 let. Tato tradice firmu zavazuje nyní i do budoucna neustále zvyšovat kvalitu služeb.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info