Arcibiskupské lesy pořídily lanovku na svážení dřeva z jesenických svahů
29.05.2024 | ČTK
Arcibiskupské lesy a statky Olomouc (ALSOL) pořídily novou lanovku, díky které mohou jejich pracovníci svážet pokácené stromy i z velmi obtížně přístupných míst na svazích Jeseníků. Dostanou se tak do míst, kde není možné vyjet s těžkou lesní mechanizací a kůň by se tam kvůli příkrému terénu mohl zranit.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Ministr Šebestyán představil potravinového ombudsmana: Mediátor řešení vztahů mezi články potravinového řetězce a kontakt pro zákazníky a firmy (26.02.2026)
- Chmelařský výzkum v Česku trvá 100 let, teď míří na odolnost vůči změnám klimatu (26.02.2026)
- Vejce před Velikonocemi kvůli úbytku slepic s ptačí chřipkou podraží (26.02.2026)
- Statek po prarodičích změnil v levandulové království. Inspiroval se v Provence (26.02.2026)
- SOCR: Pokud na evropském trhu nezdraží mléko, ceny másla by se zvedat neměly (26.02.2026)

Tweet



