Souhrn událostí uplynulého dne – 13.6. 2024

Více než 100 kg masa neznámého původu v asijské prodejně v Brně

Inspektorky Státní veterinární správy při kontrole jedné z prodejen v asijské tržnici v Brně odhalily více než 100 kg chlazeného a mraženého masa neznámého původu. Část masa byla smyslově změněna. V prodejně navíc panovaly nevhodné hygienické podmínky.

EKO-KOM jako monopol. Česko by mělo zlepšit hospodářskou soutěž, nabádá komise

Evropská komise (EK) vyzvala Českou republiku, aby zlepšila hospodářskou soutěž v oblasti sběru a využití obalového odpadu. Česko totiž podle ní možná porušuje pravidla Evropské unie pro hospodářskou soutěž, když jedinou autorizovanou společností pro sběr a recyklaci obalových odpadů v zemi je už více než dvě desetiletí firma EKO-KOM.

Značku Regionální potravina získá v Libereckém kraji dalších devět výrobků

Značku Regionální potravina získá v Libereckém kraji dalších devět výrobků. Soutěž je projektem ministerstva zemědělství, koná se ve všech krajích s výjimkou Prahy. V 15. ročníku posuzovala porota v kraji stejně jako loni 93 výrobků, farmářů a potravinářských firem bylo ale 29, o čtyři méně než loni.

Myslivci odmítají schválenou novelu zákona o myslivosti, chtějí zabránit přijetí

Myslivecká jednota zásadně odmítá novelu zákona o myslivosti, kterou 12. června schválila vláda. ČTK to řekl předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota. Myslivci jsou připraveni zabránit přijetí novely všemi zákonnými prostředky, doplnil předseda.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info