EBRD AgVenture - výzva pro podnikatele
15.08.2024 | Potravinářská komora
Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) vyhlásila soutěž EBRD AgVenture pro inovativní start-upy, které vyvíjejí technologie pro ekologičtější a udržitelnější zemědělství a potravinářství.
Kromě hlavní ceny pro 3 vítězné start-upy (poradenské služby na míru v rámci programu EBRD Star Venture v hodnotě 80 tis. EUR a další benefity) může až 15 vybraných účastníků získat jedinečnou možnost propagace, prezentace a expozice v rámci sítí EBRD.
Do soutěže se mohou zapojit inovativní start-upy:
- převážně působící v jedné ze zemí operací EBRD (pozn. ČR dočasně zemí operací do konce roku 2026)
- s ročním obratem do 1 mil. EUR
- které nepodnikají déle než 10 let
- s vysokým potenciálem k rychlému a mezinárodnímu rozšíření
- nabízející produkt/službu související s oblastí zemědělsko-potravinářských technologií, která je zaměřena na ekologizaci zemědělsko-potravinářského odvětví.
Konkrétní příklady těchto produktů a služeb, kompletní podmínky účasti a podrobnosti o průběhu soutěže a nabízených odměnách naleznete na webu EBRD a v přiloženém souboru. ZDE:
Proces výběru vhodných uchazečů je rozdělen do tří fází. Uzávěrka přihlášek je do 19. 8. 2024 23:59 (GMT). Uchazeči budou o případném postupu do další fáze výběru vyrozuměni ze strany EBRD.
EBRD patří ve svých zemích operací k předním investorům v agribusinessu. Banka se zaměřuje především na modernizaci tohoto sektoru a pomáhá společnostem odklonit se od běžného podnikání a investovat udržitelným, odpovědným a inovativním způsobem. Do agrárního sektoru EBRD investovala již více než 15 mld. EUR skrze 897 projektů. Prostřednictvím soutěže EBRD AgVenture banka rozšiřuje podporu začínajícím podnikům v potravinářském a agrotechnickém sektoru v zemích operací poskytováním poradenských služeb a podpory. EBRD AgVenture pomáhá těmto firmám zvýšit jejich konkurenceschopnost a udržitelný růst, což následně přispívá ke třem klíčovým oblastem zaměření celé soutěže: potraviny, výroba a efektivita; ekologizace zemědělského odvětví a zlepšování zapojení do hodnotového řetězce.
Jako gestor agendy EBRD za ČR bychom Vás rádi o této soutěži informovali a požádali Vás o sdílení informace o této akci mezi své členy / zveřejnili informaci na svých webech/sítích. Neváhejte také sdílet svým kontaktům, které by se mohly do soutěže zapojit.
V případě dodatečných dotazů se neváhejte obrátit na mě nebo kolegyni Sekovou (v kopii).
Děkuji za spolupráci.
S pozdravem
Alena Lídlová Georgiu
Další články v kategorii
- Na omezení dopadů sucha v dalších letech pozdě není, míní odborník (17.08.2026)
- Voda může chybět i ve veletocích, varuje bioklimatolog (17.08.2026)
- Silné značky tlačí řetězce do kouta. Případ sporu Coca-Coly a Penny Marketu ukazuje problém českého trhu (17.08.2026)
- Happening v Telči upozornil na dlouhou cestu týraných zvířat k novým majitelům (17.08.2026)
- Melounobraní na Vysočině. Teplomilné plody dozrávají velmi brzy i ve vyšších nadmořských výškách (17.08.2026)
- Olivový olej je oblíbeným elixírem dlouhověkosti Čechů. Ale bude zase dražší (17.08.2026)
- Chovali je roky, teď stojí před nejtěžším rozhodnutím. Českým farmářům dochází čas i naděje (17.08.2026)
- Přichází studená fronta, dorazí i silné bouřky. Sledujte radar, kdy u vás udeří (17.08.2026)
- Mendelova univerzita a Nadace Partnerství společně zlepšují péči o nově vysazené stromy (17.08.2026)
- Vody je málo, místy jsou významným zdrojem i čističky odpadních vod (17.08.2026)

Tweet



