Už desáté Vánoce darují Lesy ČR stromky dětem
08.11.2024 | Lesy České republiky, s. p.
Vánoční stromky dostanou od Lesů ČR dětská pobytová zdravotnická a sociální zařízení. Podnik začal s tímto adventním dobročinným projektem v roce 2014.
Dětské domovy, centra, léčebny i lůžková oddělení nemocnic, tak zvané Klokánky, azylové domy pro rodiče s dětmi, zkrátka sociální i zdravotnická zařízení, v nichž se pečuje o děti, dostanou i letos od Lesů České republiky vánoční stromky.
Ty je třeba objednat do 2. prosince přes webový formulář na www.vanocnistromkydetem.cz.
Lesníci je pak začnou zdarma od 6. do 20. prosince rozvážet. Jde o běžné smrky a borovice z lesních prořezávek v mladých porostech. „Už desátým rokem předáme pečovatelům a zdravotníkům stovky stromků. Je úžasné dělat radost tolika lidem a zároveň prospět lesu, který takové zásahy potřebuje,“ řekl Dalibor Šafařík, generální ředitel státního podniku.
Další články v kategorii
- Zemědělci objevují zlatý důl v akumulaci: Bateriová úložiště mění pravidla hry (17.04.2026)
- Prazdroj inštaloval meteostanice na poslednej slovenskej chmeľnici (17.04.2026)
- Pardubičtí cestáři řeší křídlatku, invazní keř může zamořit velká území (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Farma z Pelhřimovska sází na samosběry. Po jahodách přichází s další novinkou (17.04.2026)
- Katastr nemovitostí zůstává občanům snadno dostupný, snahou je ztížit přístup robotům, kteří pracují pro spekulanty (17.04.2026)
- Obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je nově Jan Krafka (17.04.2026)
- Sucho v Česku se prohlubuje, ještě hůř je na tom Polsko, říká odbornice (17.04.2026)
- V Česku se otevírají pstruhové revíry. Vysadili čtyři miliony pstruhů (17.04.2026)

Tweet



