Souhrn událostí uplynulého dne 4. 6. 2025
05.06.2025 | Agris
Systém umí předvídat vývoj rostlin. Vyvinuli jej vědci z Česka a Anglie
Efektivní a přesné měření morfologických a fyziologických vlastností rostlin a předvídat jejich vývoj dokáže s pomocí umělé inteligence systém AMULET.
Ukrajina plánuje změny v zemědělském vývozu kvůli konci volného obchodu s EU
Ukrajina plánuje změnit svoji politiku zemědělského vývozu, protože jí skončí volný přístupu na lukrativní trh Evropské unie. Země by se mohla zaměřit méně na vývoz surovin a více na zpracování potravin přímo doma. Agentuře Reuters to řekl ukrajinský ministr zemědělství Vitalij Koval.
Ochranu zeměpisného původu výrobků asi bude řešit jen EU, Sněmovna souhlasila
Ochranu zeměpisného původu výrobků zřejmě bude nově zajišťovat pouze Evropská unie. Dosud měly české výrobky také ochranu na národní úrovni, a to prostřednictvím zápisu v rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví.
Správa KRNAP otevřela turistické cesty uzavřené na jaře kvůli ochraně tetřívka
Turisté v Krkonoších ode dneška mohou opět využívat turistické cesty, které byly od 15. března uzavřené kvůli ochraně citlivých druhů včetně tetřívka obecného. Na webu to uvádí Správa Krkonošského národního parku (KRNAP). K opatření přistoupila pátým rokem. Dočasně bylo uzavřeno 11 turistických cest.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Listnaté lesy v pahorkatinách více tlumí povodně než jehličnaté (26.03.2026)
- Nestátní lesníci zvou popáté na Den otevřených lesů, bude skoro na 30 místech (26.03.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 25.3. 2026 (26.03.2026)
- Lokální zemědělci jako opora v době globální nejistoty (25.03.2026)
- Meteorologové varují před sněžením (25.03.2026)
- Soud začal projednávat obžalobu z nevhodného chovu zvířat v Kletečné (25.03.2026)
- Už rostou. Houbař z Pardubicka se pochlubil vyhlášenou delikatesou (25.03.2026)

Tweet



