Souhrn událostí uplynulého dne 14. 7. 2025
15.07.2025 | Agris
Nejvíce dřeva v republice se loni vytěžilo v lesích v Jihočeském kraji
Nejvíce dřeva v republice se loni vytěžilo v lesích v Jihočeském kraji. Šlo o 2,66 milionu metrů krychlových dřeva, což je o 7,6 procenta více než v roce 2023. Lesníci těžili opět především jehličnaté stromy, které tvořily téměř 95 procent z objemu. Vyplývá to z aktuálních informací Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Svaz: Družstva mohou farmářům zajistit lepší ceny a stabilitu, zájem o ně roste
Odbytová družstva mohou v dnešní době stejně jako v minulosti představovat odpověď na řadu problémů, kterým zemědělství čelí. Zemědělcům umožňují získat lepší postavení na trhu i lépe zvládat výkyvy cen či nákladů. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda Družstevní rady Zemědělského svazu ČR Martin Lev.
Za rekordní ceny mléka může Green Deal, tvrdí farmáři. Mají větší náklady a méně krav
Průměrná cena litru mléka poprvé v historii překonala 25 korun. Poté, co statistici zveřejnili data o červencovém zdražování potravin, obchodníci už po několikáté zaútočili na zemědělce, že právě oni mohou za další růst cen. To ovšem farmáři odmítají.
Olivy mizí ze stromů i obchodů. Řecký poklad drtí sucho a zloději
Produkce oliv a olivového oleje je spjatá s řeckou kulturou po staletí. Nyní ovšem i tato nenáročná plodina zažívá krizi, protože stromy nezvládají radikální změnu klimatu. Nedostatkové zboží navíc přitahuje zloděje.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Pec v garáži či mouka v kanceláři: jak vzniklo brněnské pekařské impérium (09.06.2026)
- Za pět měsíců daroval Albert 2 107 tun potravin (09.06.2026)
- Prezident bude s Šebestyánem jednat mj. o evropských zemědělských dotacích (09.06.2026)
- Kvůli dotacím na linku navrhla policie obžalovat pekárnu ze skupiny Agrofert (09.06.2026)
- Začaly samosběry: Jahod je zatím dost, ale kvůli slabé sezoně mohou brzy dojít (09.06.2026)
- InterSucho: Červnové deště zmírnily půdní sucho,hlubší vrstva ale zůstává vyschlá (09.06.2026)
- Dny chleba 2026 - o titul Chléb roku zabojují desítky pekařů z celé země (09.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 8. 6. 2026 (09.06.2026)
- Vědci vyvinuli novou metodu detekce mikroplastů v zemědělské produkci (08.06.2026)
- V zámeckém pivovaru v Jindřichově Hradci se znovu začalo vařit pivo, nese název Jindra (08.06.2026)

Tweet



