18.2. 2026 Webinář Integrovaná ochrana a klíčové choroby polních plodin
15.12.2025 | ÚKZÚZ
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský zve na webinář na téma Integrovaná ochrana a klíčové choroby polních plodin, který se bude konat 18. února 2026 online, prostřednictvím platformy Teams.
Integrovaná ochrana rostlin využívá všechny metody regulace škodlivých organismů, zohledňovány jsou ekologické, ekonomické, toxikologické i hygienické požadavky. Záměrem je udržet populace škodlivých organismů na tolerovatelné úrovni, kde nezpůsobují významné hospodářské škody. Využití chemické ochrany při regulaci škodlivých organismů samozřejmě není vyloučeno, k jejímu použití by nicméně mělo dojít až poté, co selžou všechna ostatní opatření, která mají přispět k ochraně porostů pěstovaných rostlin, a která se dostala z různých důvodů do pozadí.
Odborný webinář s názvem: „Integrovaná ochrana a klíčové choroby polních plodin“ navazuje na námi pořádaný webinář o klíčových škůdcích polních plodin a v cyklu přednášek zaměřených na integrovanou ochranu rostlinje celkem již jedenáctý v pořadí.
Cílem letošního webináře je představit klíčové choroby hlavních polních plodin, stručně si připomenout jejich životní cyklus a zejména se zaměřit na způsoby jejich regulace ve smyslu preventivních postupů a biologickéči botanické ochrany. Součástí webináře bude i připomenutí funkcí filtrů semaforu přípravků na ochranu rostlin Rostlinolékařského portálu.
Přihlašování na akci probíhá prostřednictvím registračního formuláře.
Těšíme se na viděnou.
Další články v kategorii
- Carlsberg zvýšil provozní zisk, těžil z převzetí výrobce nealkoholických nápojů (04.02.2026)
- Na Madagaskaru objevili plaza, který plave pískem. Dali mu jméno Šaj-Hulúd (04.02.2026)
- Byznys koňaku je v ohrožení. Pěstitelé klučí vinice a snižují produkci (04.02.2026)
- Zástupce pivovarníků navrhl zavést vstupné na Oktoberfest, vysloužil si kritiku (04.02.2026)
- Vědkyně z Agronomické fakulty je na Antarktidě. Zkoumá DNA mikroorganismů, které v extrémních podmínkách dokážou přežít (04.02.2026)

Tweet



