Růst objemu porážek srazil vepře
05.11.1997 | Hospodářské noviny
HN - 5.11.1997
Rust objemu porážek srazil vepre
- Komodity: Spekulativní nákupy zlatníku pomohly cenám zlata opet stoupnout
Ceny živých vepru klesly v reakci na ocekávaný rust objemu porážek. Trend rustu objemu je v poslední dobe konzistentní, což cenám nesvedcí.
Vepri ve vcerejším obchodování pokracovali v cenovém pádu. Obchodníci se bojí rustu objemu porážek. Zlato naopak prerušilo vzestupem predchozí pokles. Na rust cen pusobí stimulacne zvýšená poptávka na strane klenotníku.
Aktivní prosincový kontakt na živé vepre na Chicagské obchodní burze (CME) klesl v dopolední cásti vcerejší seance na minimum 61.50 centu za libru. Tím pokracoval v pádu již tretí seancí. Za posledních nekolik mesícu se ceny vepru kontinuálne posouvají níže, zejména kvuli nepríznivým fundementálním faktorum. Chuck Levitt, analytik u Alaron Trading, ocekává pokles až na 60.
025 centu. Na této úrovni by již mela výt cena dosti nízká, což by zpusobilo nákupy spekulujících obchodníku.
Na zacátku tohoto týdne porazily zpracovatelské závody v USA 354 tisíc kusu vepru podle údaju amerického ministerstva zemedelství. Tím zustal objem porážek nezmenen proti minulému týdnu. Celkový objem z minulého týdne cinil rekordních 1.948 milionu vepru. Vysoké objemy porážek podle obchodníku znací silné zásoby, což se projevuje na neochote úcastníku trhu nakupovat. Na vcerejšek odhadovali odborníci pocet poražených vepru na 370 tisíc.
Nejobchodovanejší prosincový kontrakt na zlato na COMEX divizi Newyorské obchodní burzy (NYMEX) v dopolední cásti seance posílil o dva a pul dolaru na 316.19 USD za troyskou unci. Tím se posunul na úroven pred ctyrmi seancemi.
Další články v kategorii
- Ve velkochovu slepic na Havlíčkobrodsku veterináři potvrdili ptačí chřipku (21.12.2025)
- Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby (20.12.2025)
- Státní veterinární správa začala ode dneška kontrolovat prodeje živých kaprů (19.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)
- Park České Švýcarsko plánuje nové projekty, chce nové návštěvnické centrum (19.12.2025)
- Německo a Španělsko vyzvaly lídry EU k podpoře dohody s Mercosurem (19.12.2025)
- Opakované demonstrace zemědělcům dobré jméno neudělají (19.12.2025)

Tweet



