Promoce nových absolventů PEF ČZU v Praze
29.06.2000 | Agris
Promoce nových absolventu PEF CZU v Praze
Ve dnech 26. - 28.6.2000 byli v aule Ceské zemedelské univerzity (CZU) v Praze promováni noví inženýri oboru Provoz a ekonomika (PaE) a Informatika. Slavnostní promocní akt byl ukoncením petiletého získávání znalostí. Absolventi obhajovali své diplomové práce a skládali státní záverecné zkoušky ve 13 komisích na oboru PaE a 2 komisích na oboru Informatika. Celkem ukoncilo úspešne studium 439 studentu, z toho 67 na oboru Informatika.
V záverecném promocním projevu pan prorektor Doc. Ing. Miroslav Svatoš, CSc. absolventum zduraznil, že vstupují do sveta 21. století, kdy koncí éra dominance ciste ekonomických principu a zacíná éra jejich doplnení principy ekologickými a principy spolupráce v globálním merítku. Dále konstatoval príznivý výsledek evaluace a akreditace Provozne ekonomické fakulty (PEF) CZU v Praze a citoval závery komise, které PEF charakterizují jako "velmi dobre fungující, mezinárodne srovnatelnou ekonomickou fakultu s dobrými výsledky v oblasti pedagogické a vedeckovýzkumné práce".
Dekan fakulty Prof. Ing. Jan Hron, DrSc., Dr. h. c. ve svém projevu zduraznil, že množství a frekvence poznatku jsou dnes tak velké, že jedinou možností jak zachovat inženýrskému diplomu vnitrní obsahovou platnost, je neustálý proces ucení. Nelze také zapomínat, že s rustem vzdelání vznikají i požadavky na kulturu a etiku jednání a vystupování.
V záveru akademictí funkcionári popráli cerstvým absolventum úspešné uplatnení v praktickém i osobním živote.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 22. 12. 2025 (23.12.2025)
- Letos se objevilo ve velkochovech deset ohnisek ptačí chřipky, stejně jako loni (22.12.2025)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo poslední Věstník v roce 2025 (22.12.2025)
- Zvěřina ze střediska na Mostecku táhne, zájem je o divočáka na guláš (22.12.2025)
- Peněženku moc nešetří, čas ale ano. Češi cukroví čím dál víc kupují (22.12.2025)
- Předvánoční víkend někteří věnují uzení masa (22.12.2025)

Tweet



