Pragaagro 2000 se blíží
11.10.2000 | Agris
"Nebývalá akce, jejímž smyslem je seznámit naši i zahranicní verejnost s novými informacemi v oblasti zemedelství, potravinárství a lesního a vodního hospodárství" - mezinárodní veletrh Pragaagro 2000 probehne od ctvrtka 19. ríjna do soboty 21. ríjna v prostorách Výstavište v Praze - Letnanech. Veletrh provází další dve akce, a to Celostátní výstava plemen skotu, prasat, ovcí a koz a Celopražská výstava králíku, drubeže, holubu, ušlechtilých kocek a morcat.
Informovali o tom na dnešní tiskové konferenci organizátori veletrhu v cele se zástupci veletržní správy, spolecností ABF.
Veletrh je bohatý doprovodný program, a je zameren predevším na odbornou a laickou mládež a osvetu pražské laické verejnosti. Praha se tak podle reditele veletržní správy Jana Novotného zaradí mezi evropská mesta, která mají "svou" zemedelskou výstavu.
Podle manažerky veletrhu Hany Forejtové se na celkové výstavní ploše 13 100 metru ctverecních predstaví 368 vystavovatelu. Veletrh má oproti obdobným akcím celou radu "nej", atraktivní je mimo jiné dosud nebývalá koncentrace plemen skotu, prasat, ovcí, koz i koní, které patrí do tuzemských genových zdroju.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 22. 12. 2025 (23.12.2025)
- Letos se objevilo ve velkochovech deset ohnisek ptačí chřipky, stejně jako loni (22.12.2025)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo poslední Věstník v roce 2025 (22.12.2025)
- Zvěřina ze střediska na Mostecku táhne, zájem je o divočáka na guláš (22.12.2025)
- Peněženku moc nešetří, čas ale ano. Češi cukroví čím dál víc kupují (22.12.2025)
- Předvánoční víkend někteří věnují uzení masa (22.12.2025)

Tweet



