Nové rybníky zatím nebudou
05.04.2005 | Deník Lučan
Nové rybníky v obci Bitozeves nebudou. Alespoň ne v dohledné době. Obecní úřad totiž nemá kam dát vytěženou zeminu. Založení vodních ploch doporučili ekologové v údolí Chomutovky. Mysleli především na vodní ptactvo, kterému taková plocha v místě chybí. Nic takového se však kvůli nedostatku financí zatím neuskuteční. "Problém je odvoz vytěžené zeminy, který by stál asi čtyři miliony korun, což je náš podíl na zhruba 20milionových nákladech" sdělil včera Václav Šístek, starosta Bitozevsi. V rozpočtu tuto nemalou částku obec nenajde. "Musíme počkat, až do zóny Triangle přijde nějaký strategický investor, který naši snahu snad podpoří," doufá starosta. Záměr se tak odkládá na neurčito.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 24. 6. 2026 (25.06.2026)
- VÚLHM: Pro vyšší využití dubu letního a zimního je důležité rozlišování jejich sazenic již v lesních školkách (24.06.2026)
- Tisíce kubíků vody zůstávají v křivoklátské krajině díky obnoveným nádržím (24.06.2026)
- Ptáci mluví s vejci a varují embrya před vlnami veder (24.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)

Tweet



