Dřevorubci budou soutěžit na mistrovství republiky
22.04.2005 | Mladá fronta Dnes
Zajímavé klání se uskuteční v úterý a ve středu 26. a 27. dubna ve Středním odborném učilišti lesnickém v Pískách u Křivoklátu.
Toto zařízení pořádá ve svém areálu Mistrovství České republiky žáků lesnických škol v práci s motorovou pilou nazvané Dřevorubec junior 2005, kterého se zúčastní 34 nejlepších žáků ze třinácti lesnických škol.
První den se od 9.30 bude soutěžit v jednotlivých disciplínách -výměna řetězu, kombinovaný řez, řez na přesnost, kácení stromu.
Druhý den proběhne nejprve soutěž v odvětvování a ve 13 hodin dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků soutěže jednotlivců a družstev.
„Soutěžit se bude podle mezinárodních propozic pro mistrovství světa dřevorubců. Po celou dobu konání soutěže se budou konat i další doprovodný program jako prezentace firem vyrábějících lesnickou techniku, výstava historických motorových pil a ukázka práce s nimi, dovednostní soutěže pro zájemce z řad návštěvníků - hod sekerou na cíl, dřevorubecký dvojboj, střelecká soutěž,“ uvedl zástupce ředitele SOUL Písky Ing. Jan Jungmann.
Další články v kategorii
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)

Tweet



