Hospodářská komora ČR zvolí nového šéfa
26.05.2005 | Euro
V pořadí 17. sněm Hospodářské komory ČR (HK) bude ve čtvrtek 28. května v Olomouci volit nové vedení. O funkci prezidenta HK se ucházejí její současný šéf Jaromír Drábek (40) a předseda představenstva HK hl. m. Prahy Petr Kužel (43). Dva nezávislé důvěryhodné zdroje EURO OnLine potvrdily, že mírným favoritem je Drábek.
Drábek šéfuje HK ČR od roku 2002, podniká v poradenství, obchodu a službách. Preferuje právní jistoty podnikatelů, odstranění byrokracie a komplexní informační servis. Loni a letos byl jako nestraník nominován KDU-ČSL na pozici ministra průmyslu a obchodu. Vždy se dostal do nejužšího výběru kandidátů, vybrán nakonec nebyl. Kužel podniká ve stavebnictví, realitách, obchodu a službách. Při svém volebním úspěchu by se zaměřil na lepší komunikaci uvnitř komory a na posílení jejího vlivu vůči politikům a veřejnosti.
Prezidenta komory a další statutární orgány na tříleté funkční období bude volit 230 delegátů sněmu. Proběhnou volby pěti viceprezidentů, přihlášeno je devět uchazečů, 28 členů představenstva, sedmičlenné dozorčí rady a smírčí komise.
HK ČR má více než 13 tisíc členů. Loni přijala střednědobou strategii. Jejím cílem je stát se do roku 2010 silnou podnikatelskou samosprávou po vzoru tradičních obchodních komor evropských zemí.
Další články v kategorii
- Pivo bez alkoholu nemusí chutnat divně. Ve Walesu spustili přelomové zařízení (15.12.2025)
- Brusel podle šéfa EPP navrhne upustit od zákazu spalovacích motorů od roku 2035 (15.12.2025)
- Česko bude dál svírat inverze s teplotami do 5 stupňů (15.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Otevírací doba o Vánocích: Pozor na zavřené obchody. Nákup se vyplatí už teď (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)
- V kanadských skladech leží americký alkohol za miliardy. Provincie řeší, co s ním (15.12.2025)
- Zvěřiny se v Česku mnoho nejí, ale zájem roste. Vede daněk, divočák a jelen (15.12.2025)
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Městské lesy Chrudim nabízí stromky, jedle z plantáží jsou ve větší oblibě (15.12.2025)

Tweet



