Peter Pošefka představil klatovské karafiáty
28.06.2005 | Klatovský deník
Podrobnosti a zajímavosti o klatovských karafiátech se mohli dozvědět v těchto dnech všichni zájemci na besedě předsedy speciální organizace pěstitelů těchto rostlin Petera Pošefky v klatovském Hifiklubu. Jeho povídání bylo doplněno o promítání videodokumentu o pěstování karafiátů. Peter Pošefka je šestým předsedou klatovských karafiátníků. Spolek vznikl v roce 1954 a zahradu u muzea má pronajatu od města už třicet let.
"Snažil jsem se přítomné seznámit se zajímavostmi, které nebyly doposud nikde publikovány. Beseda byla příjemná, neboť přišli lidé, kteří se chtěli něco dozvědět," konstatoval včera Pošefka, pro kterého jsou květiny celoživotním velkým koníčkem. Kromě karafiátů pěstuje také lilie a mečíky.
Tradiční výstava klatovských karafiátů bude otevřena naproti klatovskému muzeu už v sobotu, a to od 9 do 15 hodin. "Předpokládáme, že karafiáty si budou moci zájemci přijít prohlédnout ještě zhruba dalších čtrnáct dní. Na zahradě bude vždy přítomen jeden z pěstitelů, který v případě zájmu poskytne odborný výklad," doplnil Pošefka.
Další články v kategorii
- Vítězem miliardového tendru Lesů ČR je LDF Rožnov, má osm ze 40 zakázek (18.12.2025)
- Itálie a Francie jsou proti rychlému schválení a podpisu dohody Mercosur (18.12.2025)
- Čí zájmy hájí premiér Babiš na jednání Evropské rady k rozpočtu? Naší země, nebo svého agroholdingu? (18.12.2025)
- Evropský parlament schválil odklad nařízení o odlesňování o další rok (18.12.2025)
- Řečtí zemědělci pokračují v blokádách i po příslibu více peněz (18.12.2025)
- Lední medvědi se geneticky adaptují na změny klimatu (18.12.2025)
- Průzkum: Obliba kapra na Štědrý den klesá, roste obliba umělých stromků (18.12.2025)
- Australský podnikatel českého původu Josef Chromý proslul jako uzenář i vinař (18.12.2025)
- Česko rozšiřuje plochy ekologického zemědělství. Bio obiloviny a tradiční odrůdy nabývají na oblibě (18.12.2025)
- Analytik: Zmírnění zákazu prodeje aut se spalovacím motorem je kosmetická úprava (18.12.2025)

Tweet



