Na zemědělské farmě slavil výročí také ministr Zgarba
29.06.2005 | Boleslavský deník
Společně s mladoboleslavskými zemědělci oslavoval 35. výročí založení společného zemědělského podniku, dnes známého pod názvem Proma, také současný ministr zemědělství Petr Zgarba. Na farmě v Libichově s ostatními debatoval o zemědělské problematice a nakonec ochutnal i rožněné vepřové maso. Společný zemědělský podnik vznikl v roce 1970 ze společné iniciativy tehdejších šestašedesáti zemědělských družstev a třech státních statků mladoboleslavského okresu. Dnes zabezpečuje provoz na farmách ve Valovicích, Libichově, Luštěnicích a v Březině.
Ekonomiku prosperujícího podniku podle současného ředitele Josefa Luky neohrozí ani kampaň proti požívání masných pokrmů, včetně vepřového."Lidem, kteří pokládají vepřové maso za nevhodné pro lidskou výživu, vzkazuji, že umíme vyrobit zdravé a libové vepřové maso. To patří do české kuchyně a tradiční zabíjačka asi z tradice tuzemského života nevymizí,"uvedl ředitel Luka.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní 26.-28.6.2026 (29.06.2026)
- Potvrzený případ vztekliny v Itálii upozorňuje na rizika spojená s dovozem zvířat ze zemí mimo EU (28.06.2026)
- Kdo má pod palcem dotace a čím jsou čeští zemědělci v Evropě unikátní? (27.06.2026)
- Limousinská aukce u Klemmových i s českými zvířaty (26.06.2026)
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)

Tweet



