Na pole vyjely první kombajny
18.07.2005 | Mladá fronta Dnes
V Libereckém kraji vyjely dnes do polí první kombajny. V nejjižnějších oblastech kraje začaly žně zhruba o týden později než loni. Podle Jiřího Teplého z Agrární komory pro Liberec a Jablonec nad Nisou nebude sice letos sklizeň tak rekordní jako loni, výnosy by se přesto měly pohybovat kolem pěti tun obilí z hektaru. Chladné a deštivé počasí v posledních týdnech podle Teplého sklizeň sice zpozdilo, jarním plodinám ale déšť prospěl. „Zrno je větší, naštěstí to nebyly žádné přívalové srážky nebo krupobití, které by úrodu zničilo,“ řekl Teplý.
Loni sklízeli zemědělci v Libereckém kraji v průměru 5,6 tuny z hektaru pšenice, ječmene se sklízelo kolem pěti tun. Loňská sklizeň byla rekordní - v kraji se sklidilo 1,131 milionu tun obilí, což bylo o polovinu více než v roce 2003.
Další články v kategorii
- Sněmovní výbor se kvůli ředitelům KRNAP a ČIŽP mimořádně sejde 8. července. Opozice chce znát jejich profesní kompetence (29.06.2026)
- Karavanem do vinic. Velké Bílovice lákají vínem i habánským odkazem (29.06.2026)
- Přijdou silné bouřky a citelně se ochladí (29.06.2026)
- Extrémní vedra nadále trápila Německo, Polsko i Slovensko (29.06.2026)
- PŘEHLEDNĚ: Jak zapsat psa do nové centrální evidence (29.06.2026)

Tweet



