Spolupráce s Francií – dobrá
29.07.2005 | SVS ČR
Kontrolní systémy v členských zemích fungují tak, aby se spotřebitelům nedostalo na stůl nic závadného. Lze to doložit na příkladu dobré spolupráce s francouzskou stranou. Dne 18. 7. informoval Loic Evain, zástupce ředitele pro Zdravotní bezpečnost potravin francouzské Veterinární správy, Státní veterinární správu ČR o omylu v expedici masa do ČR.
Šlo o množství 20 437 kg mražené vepřové krkovice, které bylo ve Francii zablokováno z důvodu abnormálního vzhledu a zápachu. Tato veterinární zásilka omylem opustila sklad a byla doručena do mrazírny v Praze. Na základě včasného oznámení a na základě fyzického vyšetření nařídily proto vzápětí orgány státního veterinárního dozoru odeslání celé zásilky zpět francouzské firmě.
Důvěra ve veterinární autority země původu veterinárního zboží je základním kamenem obchodu v rámci EU. Na této důvěře stojí intrakomunitární trh, a na zmíněném příkladu lze doložit, že veterinární dozor je funkční. Funkční je i státní veterinární dozor v místech určení.
Další články v kategorii
- Na Šumavě úspěšně okroužkovali sýce rousné (29.06.2026)
- Šéf WHO: Evropa se otepluje nejrychleji na Zemi, je třeba řešit dopady na zdraví (29.06.2026)
- Který výrobek přesvědčí porotu letos? Startuje soutěž Nejlepší biopotravina roku 2026 (29.06.2026)
- Sněmovní výbor se kvůli ředitelům KRNAP a ČIŽP mimořádně sejde 8. července. Opozice chce znát jejich profesní kompetence (29.06.2026)
- Karavanem do vinic. Velké Bílovice lákají vínem i habánským odkazem (29.06.2026)
- Přijdou silné bouřky a citelně se ochladí (29.06.2026)
- Extrémní vedra nadále trápila Německo, Polsko i Slovensko (29.06.2026)
- PŘEHLEDNĚ: Jak zapsat psa do nové centrální evidence (29.06.2026)

Tweet



