Respekt: O tajemných schůzkách řekl televizi Palas
13.09.2005 | Mladá fronta Dnes
Aféru kolem prodeje Unipetrolu prozradil podle týdeníku Respekt bývalý ministr zemědělství Jaroslav Palas. Právě od něj se měla televize Nova dozvědět o pozadí schůzek polského lobbisty Jacka Spyry s bývalým poradcem premiéra Doleželem. Na základě exministrových informací natočila Nova reportáž, ve které si Doležel na schůzce se Spyrou říká o úplatek. Palas podle zdrojů ze sociální demokracie také upozornil na blížící se skandál premiéra Jiřího Paroubka, píše týdeník. Informaci, že Paroubkovým zdrojem byl zřejmě Palas, zveřejnil minulé pondělí i časopis Týden.
Proč to Palas udělal není podle Respektu jasné. Respekt pouze připomíná, že 39 procent Setuzy vlastní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, ve kterém byl Palas dlouhá léta ve vedení. Loni se také neúspěšně zasazoval o oddlužení Setuzy ve vládě.
"Pan Palas teď nemá zájem hovořit s novináři, nechce být zatažen do žádné kampaně," řekl Respektu jeho asistent. Podle Hospodářských novin mají policie a tajné služby podezření, že na rozpoutání aféry mají podíl lidé spojovaní právě se Setuzou.
Premiér Paroubek podle deníku požádal ministra spravedlnosti Němce o prověření trestních kauz, které byly vedeny proti zástupcům Setuzy.
Nařídil ministru zemědělství Petru Zgarbovi, aby přepracoval systém dotací na bionaftu, který v minulých letech přinesl Setuze miliardy.
Další články v kategorii
- Jak poznat zkažené vejce? Nenechte se zmást červenou skvrnou (14.12.2025)
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)

Tweet



