Reality show pro ovce
17.09.2005 | Lidové noviny
Zatímco čeští televizní diváci si na vítěze reality show na Primě či na Nově ještě musí několik týdnů počkat, o vítězi jednoho podobného originálního chorvatského pořadu na internetu se rozhodne již dnes. O přízeň chorvatských fanoušků reality show a milovníků zvířat se na webové stránce www.stado.org od sedmého září uchází sedm ovcí: Josip, Nevinka, Prožerpina, Staša, Tihana, Veselka a Vjeran. Největší šanci na vítězství měly po celou dobu ovce Josip, Prožerpina a Vjeran, které do včerejšího večera získaly nejvyšší počet hlasů.
Pravidla soutěže jsou však dosti nemilosrdná a obyvatele "ovčí vily", kteří postupně vypadávali, potkal krutý osud. Nevinka, Staša, Tihana a Veselka již skončily na pekáči. Jen život vítěze bude ušetřen, a navíc se mu dostane i vzácné odměny ve formě mimořádně chutného krmiva.
Majitele vítězné ovce však nečeká žádná finanční výhra -bude prý obdarován sbírkou chorvatské poezie. Jak napsal záhřebský deník Večernji list, dění v "ovčí vile" je možno sledovat v přímém přenosu 24 hodin denně na internetu. Každá z ovcí tu má svou fotografii s životopisem a mottem. "Kdo se bojí (vlka), nesmí do lesa," je například heslem neohrožené Prožerpiny a Nevinka si prý oblíbila latinské Carpe diem - Užívej dne.
Mezi ochránci zvířecích práv ale vyvolala ovčí reality show obrovské pobouření. Někteří z nich dokonce podali na autory programu trestní oznámení pro týrání zvířat. "O týrání zvířat nemůže být řeč. Všechny ovce jsou pod pravidelným a přísným dohledem veterináře, který je v případě potřeby okamžitě ošetřuje," reagovala na kritiku producentka show Siniša Labrovičová. "Naším cílem v žádném případě nebylo ublížit ovcím, ale naznačit a ukázat lidem, kteří se na podobné programy dívají, že se chovají jako ovce," dodala producentka.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní 12.12.2025 - 14.12.2025 (15.12.2025)
- Jak poznat zkažené vejce? Nenechte se zmást červenou skvrnou (14.12.2025)
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)

Tweet



