Také hypermarkety v SR prodávaly prošlé maso
27.10.2005 | Právo
Také prodejci v některých slovenských hypermarketech přebalovali maso po uplynutí data spotřeby a nabízeli ho znovu k prodeji. „Považuji to za hazard a obelhávání spotřebitele. Je to zneužívání obchodních řetězců,“ uvedl v první reakci slovenský ministr zemědělství Zsolt Simon. Inspektoři Státní veterinární správy zjistili největší nedostatky v obchodních domech Carrefour, Billa, Tesco Stores a Metro. Do říjnové kontroly se zapojilo 192 inspektorů. Z 313 prověřených supermarketů a hypermarketů našli nedostatky ve 45 případech.
Na Slovensku lze za podobné přestupky uložit pokutu až milión korun. Ministr Simon chce prosadit zvýšení sankcí na 50 miliónů. Kontroly na Slovensku začaly po odhalení nedostatků v českých obchodech.
Další články v kategorii
- Potvrzený případ vztekliny v Itálii upozorňuje na rizika spojená s dovozem zvířat ze zemí mimo EU (28.06.2026)
- Kdo má pod palcem dotace a čím jsou čeští zemědělci v Evropě unikátní? (27.06.2026)
- Limousinská aukce u Klemmových i s českými zvířaty (26.06.2026)
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)

Tweet



