Na Šumavě bylo minus dvacet
02.12.2005 | Právo
I když astronomická zima ještě nezačala, mráz už láme rekordy. Teploty hluboko pod nulou naměřili meteorologové včera ráno prakticky na celém území republiky.
Nejchladněji bylo na jihu Čech: na Horské Kvildě rtuť klesla až na minus 22,6 stupně Celsia, ve Vyšším Brodě minus 17 stupňů, v Černé v Pošumaví jen o stupeň méně.
Sedmnáct stupňů pod nulou naměřili včera také v Šindelové na Sokolovsku. „Pokud bude v noci jasno, je možné, že v pátek padne nějaký rekord,“ řekl Právu Rudolf Kovařík, který provádí pro hydrometeorology pravidelná měření.
Další články v kategorii
- Čí zájmy hájí premiér Babiš na jednání Evropské rady k rozpočtu? Naší země, nebo svého agroholdingu? (18.12.2025)
- Evropský parlament schválil odklad nařízení o odlesňování o další rok (18.12.2025)
- Řečtí zemědělci pokračují v blokádách i po příslibu více peněz (18.12.2025)
- Lední medvědi se geneticky adaptují na změny klimatu (18.12.2025)
- Průzkum: Obliba kapra na Štědrý den klesá, roste obliba umělých stromků (18.12.2025)
- Australský podnikatel českého původu Josef Chromý proslul jako uzenář i vinař (18.12.2025)
- Česko rozšiřuje plochy ekologického zemědělství. Bio obiloviny a tradiční odrůdy nabývají na oblibě (18.12.2025)
- Analytik: Zmírnění zákazu prodeje aut se spalovacím motorem je kosmetická úprava (18.12.2025)

Tweet



