Rybáři už odstartovali prodej vánočních kaprů na sádkách
12.12.2005 | Berounský deník
Vánoční svátky se blíží a rybáři mají sádky plné ryb. Štědrovečerní pochoutky si mohou ale lidé dopřát už v těchto dnech. Králodvorští rybáři prodávají kapry každou sobotu dopoledne ve své prodejně v Popovicích. "Lidé si mohou vybrat z několika druhů ryb. Mimo kapra máme v současné době na sádkách i pstruha, lína a amura. Dovozeme ještě simena a sumce. Lidé ale mají tradičně největší zájem o kapra.
Letos ho budeme mít na sádkách také kapry z Klatovska. Tamní organizace hospodaří na velkých plochách a my s ní spolupracujeme už několik let. Chováme především tříletou rybu a oni mají i čtyřletou. Takže, když si u nás někdo koupí pětikilového kapra, pochází z Klatovska,"upozornil hospodář králodvorských rybářů Jiří Kotík.
Na Příbramsku prodávají v současné době rybáři na sádkách kilogram kapra od 58 do 65 korun. Kilogram výběrového kapra, který váží od 2,5 vyjde zákazníky na 68 korun. Na Berounsku zaplatí lidé za štědrovečerní pochoutku on něco více."Kilo výběrového kapra hladkého i šupinatého budeme prodávat téměř za stejnou cenu jako v loňském roce. Bude to kolem osmdesáti korun. Lidé si budou moci vybrat z váhy od dvou a půl do pěti kil," informoval Kotík.
Tržního kapra mívali králodvorští rybáři každoročně kolem 150 metráků. V letošním roce, kdy přišli o dva největší rybníky, je jejich produkce výrazně nižší."Našeho kapra budeme mít letos jen dvacet metráků. Tržního kapra nyní chováme jen v obecním rybníku. Ryb na vánoční prodej ale budeme mít dostatek,"informoval Kotík. Těsně před vánočními svátky budou králodvorští rybáři prodávat kapry na berounském Husově náměstí, na sídlišti u marektu Plus a před Delvitou."Na stáncích nás lidé zastihnou od jedenadvacátého prosince do pátku od osmi do šesti hodin odpoledne,"upozornil králodvorský hospodář.
Kdy začne hlavní prodej ryb:
- Na popovických sádkách začne vánoční prodej kaprů v 8 hodin v sobotu 17. prosince.
- Na stánkách, které budou u marketu Plus, Delvity a na náměstí v Berouně, zahájí prodej 21. 12 od 8 do 18 hodin.
Další články v kategorii
- Agrofert vyčlení devět svých chemických společností do nové firmy (30.05.2026)
- Týden na svobodě: mladá rysice se již zabydluje v Brdech (29.05.2026)
- Kvůli suchu hrozí nedostatek krmení pro zvířata, řešením je nižší povinné zatížení pastevních ploch (29.05.2026)
- Vavrouškovu cenu za environmentální osvětu získaly tři laureátky (29.05.2026)
- Výrobce oříšků Alika loni zvýšil tržby o 12 procent na 540 milionů korun (29.05.2026)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti falšované masné konzervy (29.05.2026)
- Pomsta za sbližování s EU: Rusko zakázalo dovoz rajčat, okurek a jahod z Arménie (29.05.2026)
- Pekaři čelí růstu nákladů, ceny pečiva jsou ale podle Pekařského svazu stabilní (29.05.2026)
- Martin Nejdl: stříbrná medaile v soutěži Pestrá krajina (29.05.2026)
- Samosběry jahod začínají. Farmáři lákají i na vychytávku, která šetří záda. (29.05.2026)

Tweet



