Zimní počasí bude trvat ještě nejméně týden

Pro milovníky zimních sportů, sněhu a zimy je to dobrá zpráva, pro ty ostatní už ne. Zimní počasí s mrazem a občasným sněžením bude trvat přibližně celý týden. A co víc: v následujících dnech ještě přituhne.

"V noci nás mohou čekat teploty od minus dvanácti do minus čtrnácti stupňů Celsia. Místy při vyjasnění až minus osmnáct," říká Marjan Sandev z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze-Komořanech.

Sněžit nebude příliš, zato na celém území, tedy nejen na horách. "Velká oblačnost bude pokračovat až do konce týdne. Sněžení očekáváme ve všech polohách," upřesnil Sandev.

Kdo se vydá na hory, určitě nebude litovat, sněhové podmínky jsou všude výborné. Teploty tam i přes den budou hluboko pod bodem mrazu, podle předpovědi meteorologů má být v pondělí v tisícimetrové výšce na horách kolem minus osmi stupňů.

Dobrou zprávou je, že nebude hrozit ani silný vítr, ani povodně. Řeky, které zahrozily vylitím z koryt při nedávném oteplení, zase zamrzly. Ani námrazy na silnicích se není třeba obávat, protože teploty přes den vyšplhají nad nulu spíše výjimečně. Budou se zpravidla pohybovat v rozmezí od minus čtyř do plus jednoho stupně Celsia.

"Prozatím nemáme žádný náznak, že by přišlo jaro. Snad v závěru týdne se může situace trochu změnit, ale zatím to tak nevypadá," řekl Sandev.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info