Místa ohrožená komáří kalamitou "práškovalo" o víkendu letadlo
24.04.2006 | ČTK
Olomoucké hejtmanství přistoupilo o víkendu k leteckému postřiku oblastí, kterým hrozí v souvislosti jarními povodněmi komáří kalamita. Látka k hubení komářích larev se snesla mimo jiné na Chráněnou krajinnou oblast Litovelské Pomoraví, pro kterou vláda musela udělit výjimku, řekla vedoucí oddělení krizového řízení krajského úřadu Alena Hložková. Kraj nechal podle ní aplikovat v postižených oblastech hubící prostředek VectoBac, který hejtmanství dodalo ministerstvo zdravotnictví. "K dispozici jsme měli 2,5 tuny látky. Postřik bylo nutno provést neprodleně s ohledem na vývojová stádia larev komárů," uvedla Hložková.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Dub pýřitý je perspektivní dřevinou do stále teplejšího klimatu (13.07.2026)
- V Česku přibývá farem s kanadskými borůvkami (12.07.2026)
- „Víme, že to znamená smrt.“ Tisíce psů mizí v tichosti z tureckých ulic, útulky nemají místo (11.07.2026)
- Rusko uzavřelo cestu k Azovskému moři. V ohrožení je vývoz obilí (10.07.2026)
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Vyhláška o závazném postupu při monitoringu eroze zemědělské půdy (10.07.2026)
- Do České republiky podle investigace nadále proudí sankcionované ruské dřevo označené jako čínské (10.07.2026)
- Vědec: Zemědělci odhadují nižší výnosy až o 40 procent proti tříletému průměru (10.07.2026)
- Bláznivý nápad tří kamarádů: Založili vlastní stát s minipivovarem a mají úspěch (10.07.2026)
- Úroda ovoce v ČR letos kvůli mrazům klesne o 53 procent, ztráta bude přes miliardu (10.07.2026)

Tweet



