USA povolí dovozy drůbeže z Číny
25.04.2006 | Colosseum
IQ-TradeSpojené Státy povolí prodávat čínské drůbeží maso na jeho území již v květnu ale pouze v tom případě že opeřenci budou dopraveni v živém stavu. Podle DJN by mohl americký federální předpis vstoupit v platnost ve čtvrtek ale před jeho schválením patrně zvedne odpor a kritiku zákonodárců.
Podle náměstka ministra zemědělství pro bezpečnost a výživu Richarda Raymonda musí být dodrženy všechny obchodní předpisy v procesu lodní dopravy drůbeže. Lodě musí být od jedné společnosti buďto z Kanady nebo z USA. Zatím ovšem žádná takováto společnost není registrovaná.
Zástupce Conecticut Rosa DeLauro uvedla v připravovaném prohlášení že je to pro USA urážka otevřít hranice drůbežím importům z Číny. Importy ze země kde se nedodržují základní bezpečnostní a hygienické předpisy ve zpracovatelských závodech a kde je onemocnění ptačí chřipky v nekontrolovatelném stavu a možná ve stavu pandemie. DeLauro pokračovala ve velmi znepokojivém tónu s tím že USA nemají inspektory kteří by kontrolovali čínské zpracovatelské závody. Na to Raymond uvedl že čínské podniky byly důkladně prověřeny a že musí panovat všeobecná důvěra tak spravedlivě jako když ostatní státy důvěřují např americkým exportům masných výrobků.

Tweet



