MZe vrátí přeplatky bezúročných půjček
02.05.2006 | Agris
Dne 25.4.2006 nabylo platnosti a účinnosti „Opatření k uznání a k vrácení přeplatků vzniklých přiznáním bonifikací“, na základě kterého bude Ministerstvo zemědělství vracet přeplatky splátek včetně případných úroků vzniklých přiznáním bonifikací k návratným finančním výpomocím poskytovaným Ministerstvem zemědělství v letech 1991 – 1995 včetně v agropotravinářském komplexu. Informoval o tom mluvčí ministerstva Tomáš Loskot. Součástí uvedeného opatření je i vzor žádosti, na kterém se jednotlivé žádosti budou podávat.
Administrace žádostí bude probíhat obdobně jako tomu bylo při podávání žádostí o odložení, rozložení splátek nebo o přiznání bonifikace, tzn. prostřednictvím příslušného odboru zemědělská agentura a pozemkový úřad. Žádost musí být řádně a kompletně vyplněna. V případě, že budou splněny požadované podmínky, budou žádosti kladně vyřízeny se současným vyhotovením dodatku. Dodatek bude následně uzavřen na příslušném odboru zemědělská agentura a pozemkový úřad.
Na základě řádně uzavřených dodatků ke smlouvám převede MZe jednotlivým příjemcům na bankovní účty uvedené v žádostech a následně v dodatcích ke smlouvám, finanční prostředky ve výších kvantifikovaných v dodatcích ke smlouvám.
Další články v kategorii
- Při jarní Sbírce potravin se vybralo 702 tun potravin a drogerie, meziročně více (08.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)

Tweet



