Souhrn událostí uplynulého dne - 30.08. 2006
31.08.2006 | Agris
Podmínky získání KLASA se zpřísňují
Národní značka kvality KLASA se od prvního zářijového dne bude udělovat podle nových, přísnějších pravidel. Informoval o tom Vilém Frček z tiskového oddělení Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Nejvýznamnější změnou je podle něj požadavek nadstandardní kvalitativní charakteristiky, kterou budou muset výrobky minimálně v jednom znaku vykazovat. Do budoucna by tak díky této podmínce měla být značka KLASA udělována pouze těm potravinářským výrobkům, které jsou na kvalitativně vyšší úrovni ve srovnání s obdobnými, na trhu běžně dostupnými výrobky. „Zpřísněním pravidel pro udílení značky KLASA jsme chtěli reagovat na rostoucí požadavky při hodnocení kvality samotnými spotřebiteli,“ vysvětluje ředitel SZIF Jan Höck.
Antimonopolní úřad povolil fúzi uzenářů
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil akvizici investiční skupiny J & T na trhu s masnými produkty. Informoval o tom dnes mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa s tím, že uvedená skupina může na základě rozhodnutí Úřadu získat prostřednictvím Českomoravského uzenářského podniku kontrolu nad firmami KMOTR-Masna Kroměříž a.s., Vysočina, a.s. a Krahulík-MASOZÁVOD Krahulčí.Společnosti KMOTR-Masna Kroměříž a Vysočina dosud náležely pod britskou Wallter Company Limited a působí podobně jako MASOZÁVOD Krahulčí v oblasti masných výrobků. Výrobní program uvedených firem tvoří ucelený sortiment masných výrobků jako jsou špekáčky, párky, měkké i trvanlivé salámy, šunky a uzená masa.
Tropická bouře Ernesto se přibližuje k břehům Ameriky, Floridu už ohrožuje silnými dešti. Podle meteorologů bouře spíše slábne, nenaplňuje tak obavy, že by se mohla znovu změnit v hurikán. I přesto si vyžádala už dva lidské životy.Po páté hodině se střed bouře dostal asi 100 kilometrů jiho-jihozápadně od Miami a pohyboval se k severo-severozápadu rychlostí kolem 13 kilometrů v hodině. Většinu síly Ernesto ztratil v úterý nad horami východní Kuby a rychlost jeho větrů se v noci při průchodu nad Floridským průlivem pohybovala maximálně do 72 kilometrů za hodinu.
Investice Ruské zemědělské banky do rozvojových projektů
Ruská zemědělská banka vydává pro letošní rok na podporu projektu rozvoje zemědělství 20 mld. RUB, většinou ve formě úvěrů pro zemědělské společnosti i soukromé zemědělce. Financování projektu má pokračovat až do roku 2009. Ruská zemědělská banka Rosselchozbank investuje v roce 2006 do agroprůmyslového odvětví 25 mld. RUB. Oznámil to představitel banky Jurij Trušin během parlamentního slyšení ve Federální radě o národním programu rozvoje ruského zemědělství.
Úplné texty zpráv a další události uplynulých dní naleznete v rubrice Úplné zpravodajství.
Další články v kategorii
- Češi za polední menu platí rekordně: průměr už přesáhl 200 korun (12.05.2026)
- Vodňanské rybářské dny nabídnou kulturu i pohled do světa rybářství (12.05.2026)
- Sady Schwarz z Rokycanska přišly vinou čtyř hodin mrazů 30. dubna o půlku úrody (12.05.2026)
- Do Česka se vrátí mráz. Jeden den bude pro zahrádkáře a zemědělce kritický (12.05.2026)
- Kde hrozí setkání s medvědem? Situaci na Slovensku ukazuje nová mapa (12.05.2026)
- Potravinový ombudsman jednal s nevládními organizacemi, tématem byla transparentnost i nekalé obchodní praktiky (12.05.2026)
- Hazard, který vyšel. Zadlužila rodinu, aby vařila na památkově chráněném statku (12.05.2026)
- MŽP spustilo pilotní Katalog služeb. Občanům i firmám usnadní orientaci v agendách životního prostředí (12.05.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 11. 5. 2026 (12.05.2026)
- Čtvrtek patřil výběrům býků na OPB Todně (11.05.2026)

Tweet



