Letošní září bylo nejsušší za posledních 45 let
02.10.2006 | novinky.cz
Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bylo letošní září nejsušším od roku 1961. Za posledních 45 let byl uplynulý měsíc sice jen třetí nejteplejší, přesto však průměrná teplota v září byla o 0,1 stupně vyšší než v srpnu. V říjnu už bude podle meteorologů vydatněji pršet a sílící podzim také přinese častější mlhy.
Dlouhodobá předpověď meteorologů počítá s teplotně i srážkově průměrným říjnem. Na metr čtvereční by mělo spadnout mezi 36 až 58 litry vody na metr čtvereční. Teploty se v prvních deseti dnech nadcházejícího měsíce ještě udrží na 12 až 18 stupních, v noci pak budou postupně klesat od deseti k pěti stupňům.
Zhruba v polovině měsíce už se mají objevit četnější přízemní mrazíky. Ve druhé dekádě měsíce října budou teploty v noci klesat k osmi až dvěma stupňům, odpolední maxima vystoupí vystoupí na osm až 14 stupňů.
Nadvláda podzimu se projeví také větším množstvím nízké oblačnosti a mlh, které se mohou udržet po celý den.

Tweet



