V Česku padl teplotní rekord
17.11.2006 | Denik.cz
Po několika studených dnech, kdy se svého žezla dočasně ujala zima, se do Česka opět vrátilo babí léto. Sluneční paprsky vylákaly do ulic nalehko oděné milovníky teplého počasí. V pražském Klementinu včera také naměřili rekordní teplotu.Už ve dvě odpoledne bylo na tamní stanici 16,1 stupně Celsia. Dosud platný rekord pro 15. listopad pocházel z roku 1926 a činil 16 stupňů. Teplé počasí má vydržet i v následujících dnech včetně prodlouženého víkendu.
Vysoké teploty panovaly v Česku už v úterý a meteorologové tvrdí, že teplo bude i dalších pár dní. Ochlazování podle předpovědi nastane až v průběhu příštího týdne.
Vysočina beze změny
V kraji Vysočina teplotní rekord nepadl. Nejvyšší teplotu naměřili v Dukovanech. Bylo to ale jen šestnáct stupňů. „Nejtepleji bylo totiž v roce 2002, a to rovněž v Dukovanech. Teplota tam tehdy dosáhla patnáctého listopadu, tedy skoro měsíc před Vánocemi, dokonce na 17,3 stupně Celsia,“ uvedl pro Deník Mojmír Martan z Českého hydrometeorologického ústavu v Brně.
Další články v kategorii
- Pivo bez alkoholu nemusí chutnat divně. Ve Walesu spustili přelomové zařízení (15.12.2025)
- Brusel podle šéfa EPP navrhne upustit od zákazu spalovacích motorů od roku 2035 (15.12.2025)
- Česko bude dál svírat inverze s teplotami do 5 stupňů (15.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Otevírací doba o Vánocích: Pozor na zavřené obchody. Nákup se vyplatí už teď (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)
- V kanadských skladech leží americký alkohol za miliardy. Provincie řeší, co s ním (15.12.2025)
- Zvěřiny se v Česku mnoho nejí, ale zájem roste. Vede daněk, divočák a jelen (15.12.2025)
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Městské lesy Chrudim nabízí stromky, jedle z plantáží jsou ve větší oblibě (15.12.2025)

Tweet



