Místo bílé zimy zase přijde oteplení
27.12.2006 | Aktuálně.cz
Do konce týdne se budou pohybovat teploty kolem nuly, počátkem nového roku se ještě oteplí.
Podobné počasí jakko dnes očekávají meteorologové do konce tohoto týdne, a tedy i celého letošního roku. Ranní teploty budou lehce pod nulou, nejvyšší denní několik stupňů nad bodem mrazu a obloha zatím skoro jasná, o víkendu začne býtzatažená.
S novým rokem přijde oteplení a příští středu se nejvyšší denní teploty mají opět šplhat až k deseti stupňům nad nulou.
Po dlouhém a teplém podzimu začalo o vánočních svátcích počasí alespoň trochu připomínat zimu, bylo náledí a námraza. Sněhu se ale na většině území České republiky ještě lidé nedočkali. Na horách je jen málo míst, kde se dá lyžovat.
Pozor na náledí
Ještě dnes se tvoří místy námraza a náledí, ráno se vyskytovaly mrznoucí mlhy. Mrazivé počasí ale provází jasná obloha, nejvyšší odpolední teploty mají dnes být kolem tří stupňů nad nulou. Protože bude jasno i v noci, klesne teplota na minus dva až minus šest stupňů Celsia.
Ve čtvrtek odpoledne má od severozápadu přibývat oblačnosti, v Čechách může místy pršet či padat déšť se sněhem, na horách by mohlo sněžit. Nejvyšší odpolední teploty mají být mezi nulou a čtyřmi stupni Celsia.
V pátek by mělo být také polojasno, nejvyšší denní teploty budou kolem tří stupňů Celsia, noční už jen kolem nuly. Sobota a neděle mají být zatažené s denními i nočními teplotami kolem nuly.
Teplo s novým rokem
S prvním lednovým dnem má podle současné předpovědi přijít oteplení a srážky dešťové i sněhové.
Protože se ale postupně bude oteplovat od pondělních průměrných maxim kolem pěti stupňů Celsia na středeční nejvyšší teploty pět až devět stupňů Celsia, sníh pravděpodobně nevydrží.
Další články v kategorii
- Na Velikonoce se oteplí, v neděli až na dvacet stupňů, v pondělí může pršet (03.04.2026)
- Lotyšsko prodloužilo zákaz dovozu obilí z Ruska a Běloruska (02.04.2026)
- Ministerstvo zemědělství myslí na budoucnost. Letos poskytne na genetické zdroje 90 milionů korun (02.04.2026)
- Pod křídly orla: Pálava ve 165 obrazech (02.04.2026)
- Semix rozšiřuje výrobu: 65 milionů do fermentace (02.04.2026)
- Agrofert dokončil nákup nizozemské firmy OCI Ammonia Holding (02.04.2026)
- Prastarý trik na bohatší úrodu brambor: Potřebujete na něj jen čas a vhodné místo (02.04.2026)
- Liberecký kraj spustil on-line tržiště s nabídkou potravin od lokálních výrobců (02.04.2026)
- Jak rychle a efektivně pomoci zemědělcům v době drahé nafty? Spotřební daní na naftu (02.04.2026)
- Prague Bar Show 2026: Rekordní ročník pro největší B2B nápojovou platformu ve střední Evropě (02.04.2026)

Tweet



