Obliba mléčných bioproduktů roste
16.03.2007 | ÚZPI
Olma letos ztrojnásobí produkci biomléka a biojogurtů.
Díky novým dodavatelům Olma denně nakupuje až 15 000 litrů biomléka a nadále jedná o dalších dodávkách jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Poptávka po bioproduktech mlékárny se neustále zvyšuje, což zřejmě souvisí jak s propagací biopotravin, tak s růstem životní úrovně zákazníků.
Olma vyrábí certifikované biopotraviny pod značkou Olma BIO a BIO Via Natura již od roku 2000, kdy jako první mlékárna u nás dostala certifikát opravňující k výrobě biopotravin. Kromě čerstvého BIO mléka baleného v litrových pet lahvích Olma nabízí čtyři druhy BIO jogurtů. Zvažují se však možnosti rozšíření nabídky, zejména pokud jde o nové příchutě, v úvahu však přicházejí i zcela nové výrobky.
Další články v kategorii
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- V oblastech postižených kůrovcovou kalamitou je důležité zachovat hydrické funkce lesů (19.05.2026)
- Zemědělci mají na jaro víc než polovinu potřebných hnojiv, ale zvažují omezení (19.05.2026)
- Tropy na obzoru. Do Evropy míří teplý vzduch z Afriky (19.05.2026)
- Pivní expanzi do Čech započala Kofola na Zbraslavi. Táhnout ji má Zubr (19.05.2026)

Tweet



