Souhrn událostí uplynulého dne - 12. 4. 2007
13.04.2007 | Agris
Návrhy ministra Gandaloviče k podporám péče o krajinu vláda schválila
Ministr zemědělství Petr Gandalovič předložil vládě dvě nařízení, která umožní a zároveň zjednoduší zemědělcům získat finanční podporu za udržování krajiny a hospodaření šetrné vůči životnímu prostředí. Oba návrhy k podpoře tzv. agroenvironmentálních opatření dnes kabinet schválil.
Vláda nesouhlasí s novelou regulující vztah řetězců a dodavatelů
Vláda nesouhlasí s poslaneckým návrhem novely zákona o ochraně hospodářské soutěže. Ta má regulovat chování řetězců vůči dodavatelům. Po jednání kabinetu to uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Novela mimo jiné navrhuje zakázat zneužívání ekonomické závislosti. Tu předloha definuje například jako požadování úplaty za přijetí zboží do prodeje nebo neodůvodněné vymáhání změn v uzavřených smlouvách.
Stavy koní se v ČR za čtyři roky zvýšily o polovinu
Koně se v ČR těší rostoucí oblibě a jejich počet se podle ústřední evidence od poloviny roku 2003 zvýšil o 50 procent na současných 60.000. Kdysi nepostradatelná hospodářská zvířata jsou dnes stále populárnějšími společníky člověka pro volný čas a jízda na koni si podle odborníků v ČR získává stále více příznivců.
Pokud odhalí audit chyby v systému čerpání, nebude Česko moci žádat o platby na proplácení projektů, říká Jan Gregor, ředitel odboru Národního fondu.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Úplné zpravodajství.
Další články v kategorii
- Koupili ruinu s břízou na střeše. Dnes se u Lasíků stojí dlouhé fronty na koláče (24.07.2026)
- Od vlády nerespektující pravidla působí zavádění další EET pro podnikatele jako špatný vtip (24.07.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 23. 7. 2026 (24.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Vyšší tráva může snížit teplotu povrchu až o 12 stupňů (23.07.2026)
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)
- K letošní sklizni s místopředsedou ASZ ČR Janem Šteflem v Českém rozhlase Plus (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)

Tweet



