Jaro pro Zemi 2007 - týden dvanáctý
31.05.2007 | Ministerstvo životního prostředí
V pondělí 4. června začíná dvanáctý a poslední týden kampaně Jaro pro Zemi 2007 . Naposledy vám tedy nabízíme přehled akcí, které nás v něm čekají.
Přehled akcí Jara pro Zemi 2007 v týdnu od 4. do 10. června:
Vícedenní akce
10. - 17. 6.- Zelené dny - při jejich příležitosti budou Správy CHKO pořádat akce (exkurze, besedy, výstavy) pro přiblížení ochrany přírody i konkrétních území veřejnosti.
(http://www.ochranaprirody.cz/index.php?cmd=page&id=70, http://www.ochranaprirody.cz/index.php?cmd=page&id=948)
Úterý 5. června
Světový den životního prostředí.
10:00 – 18.30, Praha 2, Náměstí Míru – Ekofestival 2007na téma Odpovědná spotřeba. Akci pořádá občanské sdružení Zelený kruh. Ekologické organizace a CENIA, česká informační agentura životního prostředí, jsou připraveny hovořit o zdravých a k přírodě šetrnějších alternativách výrobků a výrobních postupů. Součástí Ekofestivalu je i několik tématických výstav na náměstí a výstava Česká krajina v prostorách městské části Praha 2, která je partnerem celé akce. Součástí festivalu bude různorodý doprovodný program. Více informací získáte na:
http://www.zelenykruh.cz/cz/aktuality/zveme-vas-na-ekofestival-2007.
19:00, Praha 2, Národní dům na Vinohradech, Náměstí Míru 9 - Ministr Martin Bursík předá Ceny ministra životního prostředíza rok 2006, známky Ekologicky šetrný výrobek a Ekologicky šetrná služba a ocenění žákům a studentům v soutěži MŽP Podej ruku Zemi.
Neděle 10. června14:00, Praha 8, vrch Ládví – Život pod hladinou tůní na vrchu Ládví. Provází Pavel Rosendorf, sraz účastníků na konečné tramvají 10, 17 a 24 – Sídliště Ďáblice.
(Kontakt: Mgr. Pavel Rosendorf, Ekocentrum ZO ČSOP Křivatec, tel. 220 197 413, 604 959 540, rosendorf@post.cz.)

Tweet



