Zdravotní problémy dojnic spojené s krmivy

Výbor pro zdraví zvířat IDF (International Dairy Federation) se zaměřuje na nemoci dojnic související s krmivy a hledá způsoby jak zlepšit jejich welfare.

Podle odborníků se v příštím roce ve světě zintenzivní pozornost věnovaná metabolickým poruchám dojnic, spojeným s krmivem.

Technický ředitel IDF(International Dairy Federation), založené v Bruselu řekl, že se práce stálého výboru pro zdraví zvířat v budoucnu zaměří na produkční nemoci ve stádech dojnic. Od počátku roku 2008 se má činnost zaměřit na metabolické nemoci a problémy s plodností a parazity.

IDF sdružuje všechny investory v oblasti výroby mléka včetně farmářů, zpracovatelského průmyslu, dodavatelů, vědců, výživářů, představitelů státní kontroly a kontroly v oblasti potravin z více než 52 zemí. IDF od svého založení v roce 1903 pracuje na vědeckém základě s cílem aplikovat nejnovější vědecké poznatky do celého výrobního řetězce mléka.

Stálý výbor IDF pro zdraví zvířat byl založen před 8 lety; je tvořen 73 experty ze 32 členských zemí. Patří mezi ně zástupce FAO (Food and Agriculture Organisation of the United Nations) a OIE (World Organisation for Animal Health). IDF má s těmito organizacemi formální dohody o spolupráci.

Výbor se již zabývá mastitidami, infekčními a produkčními nemocemi (které jsou důležité hlavně z hlediska welfare zvířat).

Přehled o mastitidách a tuberkulóze skotu, uvedený v nové zprávě IDF, byl dostupný na světovém kongresu konaném v Číně v říjnu 2006.

Zpráva Zdraví zvířat: řízení a likvidace infekcí a produkčních nemocí je dostupná v elektronické formě bulletinu IDF 416/2007 na webových stránkách federace na adrese: http://www.fil-idf.org. Tento vědecký bulletin se zabývá zlepšením zdraví a welfare dojnic, studiem příčin, dopadem infekčních a produkčních emocí a strategiemi prevence, řízení a likvidace.

V roce 2004 vydala federace Soubor nejlepších postupů v chovu dojnic, určený pro farmáře jako pomůcka při ztržňování bezpečného kvalitního mléka a mléčných výrobků

O produkčních nemocích krav se intenzivněji bude jednat na World Dairy Summitu, který se bude konat od 29. září 2007 v Dublinu. Federace připravuje první Dairy Farming konferenci na červenec 2008 v Edinburghu, která se soustředí na hlediska klimatických změn a jejich vztah ke zdraví zvířat a jejich welfare.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info