Vláda schválila nařízení usnadňující život producentům mléka
07.11.2007 | MZe ČR
Na dnešním jednání vláda schválila nové nařízení, které pomáhá producentům mléka. Pro systém mléčných kvót toto vládní nařízení přináší několik pozitiv, jednak zohledňuje dočasné potíže s výrobní kapacitou, dále snižuje administrativní zátěž výrobcům mléka a navíc zachovává mléčné kvóty v případě převodu mezi manželi. Nařízení si nevyžádá nároky na státní rozpočet ani na ostatní veřejné rozpočty, naopak ušetří administrativní náklady producentům mléka.
„Návrh nařízení vlády v rámci systému mléčných kvót umožňuje Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu (SZIF) zohlednit tzv. dočasné postižení výrobní kapacity producentů mléka, například při poškození budovy živelnou kalamitou. Dále ruší požadavek na vypracování informace o plnění individuálního referenčního množství mléka, kterou dosud museli producenti zasílat SZIFu každý měsíc,“ vysvětluje ministr zemědělství Petr Gandalovič a dodává: „Nové nařízení také ruší požadavek na producenty mléka vracet část kvóty do národní rezervy v případě darování mezi manželi.“
Návrh nařízení vlády v rámci systému mléčných kvót je v souladu s nařízeními ES č. 1788 z roku 2003 a č. 595 z roku 2004.
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
Další články v kategorii
- Ministr zemědělství Martin Šebestyán se dnes ujal úřadu, chce posílit rozpočet a zaměřit se na konkurenceschopnost našeho zemědělství (16.12.2025)
- Novým generálním ředitelem řetězce Penny v Česku je od listopadu Draško Lazović (16.12.2025)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 15.12. 2025 (16.12.2025)
- Pivo bez alkoholu nemusí chutnat divně. Ve Walesu spustili přelomové zařízení (15.12.2025)
- Brusel podle šéfa EPP navrhne upustit od zákazu spalovacích motorů od roku 2035 (15.12.2025)
- Česko bude dál svírat inverze s teplotami do 5 stupňů (15.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Otevírací doba o Vánocích: Pozor na zavřené obchody. Nákup se vyplatí už teď (15.12.2025)

Tweet



