Popeláři třídí stromky od odpadu, lidem chybí kázeň
04.01.2008 | Benešovský deník
Stejně jako odzvonilo Vánocům, visí na vlásku také působnost jejich symbolu. Stromky, kterým teplo našich domovů příliš nesvědčí, ze sebe sypou jehličí a doslova si říkají o vyhoštění. To znamená poplach pro pracovníky technických služeb. Období kolem Tří králů totiž bývá právě tím, kdy se suchými vánočními stromky plní kontejnery nejčastěji.
„V Benešově máme rozmístěných devět speciálních kontejnerů. A už jsme je jednou vyváželi. Lidé je totiž bohužel plní vším možným. Nakonec je tedy budeme muset třídit, co do nich patří a co ne,“ řekl ředitel benešovských technických služeb Bohumil Rataj s tím, že podruhé mají naplánováno vyvézt stromky po víkendu, kdy očekávají největší nápor. Kontejnery zůstanou na svých místech až do konce ledna.
Tři kontejnery na suché jehličnany mají k dispozici také Týnečtí. „Vyvážet je hodláme příští týden, to už budou jistě naplněné,“ uvedl Zdeněk Jahoda, ředitel Provozního střediska Týnec Technických služeb Benešov. Ani tady nejsou všichni obyvatelé pořádní a stromky od ostatního odpadu netřídí. „Nacházíme je poházené okolo popelnic,“ posteskl si Jahoda a jeho slova potvrdil i kolega z Benešova. „Musíme pak jezdit a dodatečně stromky svážet,“ zmínil.
Mezi svátky rozmístili kontejnery také ve Vlašimi. Obyvatelům k dispozici tu zůstanou do poloviny ledna. Suché symboly Vánoc ze zdejších domácností skončí na skládce v Trhovém Štěpánově. „Ono je to na stromky, ale lidi tam stejně nahází úplně všechno. Proto se s nimi nedá dělat nic jiného,“ prozradila pracovnice vlašimských technických služeb.
Jinak tomu bude v Benešově. Zatímco v předešlých letech tu stromky pálili, letos zvolili jiný postup. „Suché vánoční stromky budeme poprvé drtit na štěpku a používat jako hnojivo k zeleni ve městě,“ dodal Bohumil Rataj.
Další články v kategorii
- Středočeští zemědělci loni sklidili nejvíc obilí od roku 2016 (14.03.2026)
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Ministerstvo vyvrací dezinformace kolem svého rozpočtu: nejde o navyšování dotací, snahou je srovnat dluh, vytvořený předchozí vládou (13.03.2026)
- Vepřové párky Zwan obsahovaly kuřecí maso, zjistila inspekce (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Ornitologové letos vyzývají veřejnost ke sledování čápů bílých (13.03.2026)
- Svazy chtějí s MZe a MŽP řešit ochranu zvířat, které ohrožují chov či prostředí (13.03.2026)
- Spravedlivá transformace mění Třinec: vzniká výzkumné centrum pro cirkulární ekonomiku za téměř 2 miliardy korun (13.03.2026)
- Polovina skládek loni porušila předpisy. Problémem jsou i baterie, hrozí požáry (13.03.2026)
- Studentská komora Rady VŠ je proti zrušení podpory studentského stravování (13.03.2026)

Tweet



