EU souhlasila s prodloužením nulových dovozních cel u obilí
20.05.2008 | ČTK
Ministři zemědělství Evropské unie dnes předběžně souhlasili s prodloužením nulových dovozních cel u obilovin. Ta měla skončit na konci června letošního roku, ale EU souhlasila s jejich prodloužením o rok. Důvodem jsou přetrvávající vysoké ceny potravin. Snížení dovozních tarifů na nulu unie poprvé schválila již na konci loňského roku s tím, že se k jejich původní výši vrátí, až se stabilizuje situace na trhu s potravinami. Dosud se tak ovšem nestalo, byť dnes unie rovněž konstatovala, že ceny potravin jsou již za svým vrcholem a mohli by časem klesnout.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Není to náhrada piva. Výrobci lákají zákazníky na chmelovou vodu (22.06.2026)
- Královéhradecký kraj chystá dotace na vyšetření moru včelího plodu (22.06.2026)
- Mapa hub láká na i víkend. Pozor ale na ty červivé, je to hmyzí koktejl (22.06.2026)
- Za kopeček i osm dolarů. Zmrzlina se v USA stává stále dražší pochoutkou (22.06.2026)

Tweet



